Vodný slalom – Majstrovstvá Europy

posted in: Blog | 0

Po veľmi dlhom a vyčerpávajúcom článku vo forme zápiskov z Majstrovstiev europy som sa rozhodol, že spravím kratší. Ale pokial chcete čítať nech sa páči. ME formou zápiskov

Táto európa bola pre mňa už niekoľký významný pretek vo vodnom slalome. Najprv 2011 MS, potom nejake svetové poháre, majstrovstvá slovenska a mnoho iných. K tomu niekoľko pohárov a roznych majstrovstiev vo FreeStyle kayaku či raftingu. Jednoducho sa mi tá divoká voda páči.

Tým, že som si už toho pomerne viacej preskákal, tak som vedel do čoho idem a bral som si pomerne aj jemnejšiu a hlavne menej objemnú výbavu na fotenie. Tento rok sa skladala z Canon 1DmkIV (ktorú som používal iba prvé dni), Canon 5D mark III a zapožičanej Canon 5DSr, ktorú som mal na testovanie (btw už som ju zakúpil). Z optiky som šiel iba na Canon 400/2.8 a 200/2.0 a na široké zábery som mal Canon 24-70/2.8 II. Takže pomerne “naľahko”.

Samotné majstrovstvá boli pre nás taký krst všetkým možným. Jeden deň extrémne teplo. Druhý deň hustý dážď s krúpami a na ďalší deň zas tri stupne nad nulov. Takže to preverilo aj našu pripravenosť. Je pravda, že toľko oblečenia, prišiplášťov a iných prídavných blbostí na technmiku som už dlho neviezol som sebou.