Farbám neujdeš – BTS z kampane

posted in: Blog, Fotografické projekty | 0

Celé to začalo, keď som minulý rok fotografoval Fabrám Neujdeš v Bratislave. Na základe týchto fotografií ma tento rok oslovili aby som im nafotil kampaň pre ďalší ročník tohoto behu. A tak po niekoľkých kávach, jednom presunutom termíne sme sa konečne dali na fotenie.
Ako už u mňa býva zvykom, najlepšie sa pracuje pod časovým stresom, a tak vo štvrtok padol definitývny dátum fotenia. Na pondelok. Rýchla návšteva Fomei pre techniku, Obi pre dokúpenie materialu a najväčší problém pred nami. Teda dokonca problém, kvôli ktorému sa mi to nepodarilo realizovať už o rok skôr. Nájdenie priestoru.

Zhľadom na to, že ísť fotiť niečo takéto do atelieru je čistá samovražda, tak priestor bol doteraz vždy zádrhel. Z atelieru by sme to nikdy nedokázali dokonale vyčistiť, keďže by to ostalo v každej špáre, tak sme hladali ďalej. Fotiť vonku neprichádzalo do úvahy. Jeden mohol iba vtedy, druhý iba vtedy, tretí iba vtedy atď atď. Potrebovali sme si stanovisko rozložiť na celý deň. A tak sme potrebovali priestor, kde by bolo dostatok priestoru. Nepršalo by na nás, prípadne by tam moc nefúkalo. Ako bunus ešte aby sme nemuseli cištiť každú jednu špáru a prenájom nestal stovky eur za deň. Za tri dni som najazdil vyše 200km iba presunom a obzeraním lokácií, kde by sa dalo fotografovať. Rôzne rozpadnuté budovy, prázdne haly atď. Prázdna hala v pezinkuVšade samozrejme bolo bordelu po členky. A niekde aj nad hlavu. Jeden priestor navhrol kamarát. Bol síce v Pezinku a trošku špinavý. Ale za hodinu – dve by sme to snáď vyčistili, tak aby sa to dalo použiť.
Druhý priestor prišiel ako dar z nebies. V rámci hľadania lokality som sa zastavil vedľa reštaurácie Auspic. Vedel som, že sú tam budovy. Bohužiaľ dve su oplotené a nedá sa tam ani dostať. Nie to ešte fotiť. Vedľa je ešte tretia. S normálnym prístupom. A na moje prekvapnie aj pomerne čistá. Teda aspoň pri porovnaní s ostatnými.

DCIM119GOPRO
Upratane

Ale aj tak sme si dali v nedelu príjemnú brigádu s kamarátom a za 45 minút sme mali všetko upratané. Teda aspoň tú časť, ktorú sme potrebovali pre naše fotenie. Samozrejme naše náradie sme pre istotu nechali v aute na ďalší deň. Keďže jedna strana je otvorená, tak sme rátali s tým, že nám môže cez noc dnu niečo nafákať.

 

 

Deň F (akože Fotenia)

Meating 7:00 pre kamarátku, aka produkčnú, na dlhých dieloch. Prechod do Petržálky, kde už čakal zvyšok tímu. Ešte, že tá Bratislava má perfektné vyriešenú dopravu a ráno vôbec nie sú zápchy. A tak som ostal v zápche asi 10 minút a trošku som meškal. Techniku, ktorú som do auta dával sám asi 20 minút sme mali vynosenú za pár minúť a ďalšiu pol hodinu nám trvalo ju postaviť. Najväčší problém bolo uchytenie maliarenských igelitov, ktoré chránili blesky. Jeden sme roztrhli a potom sme už zistili ako ich správne montovať. A tak niečo krátko po ôsmej ráno sme už boli pripravení na prvé fotenie. S hodobníkom Lukášom Adamcom. Chvíľu trvalo kým sa asistenti (aka spermie) dostali do svojich ochranných odevov. A ešte väčšiu chvíľu trvalo, kým sa naučili hádzať farby a zosynchronizovať sa so mnou. Po pár hodoch sme sa to naučili a mohli sme začať vymýšlať.
Keďže sme deň chceli mať čo najviac využity, tak sme mali dosť nabitý program. Na všetkých účinkujúcich sme mali pravenú jeden a pol hodiny na fotenie. Naštastie sa nám podarilo skončiť výrazne skôr a išlo nám to od ruky. Tak Lukáša sme mali hotového asi za polhodiny. Teda pomaly kazdý účinkujúci nám trval asi 30 minút. Akurát chudáka Filipa Šeba sme vytrápili dlhšie. A tak sme Lukáša, Expl0ited, deti a dve modelky mali zvládnuté ešte pred obedom. Potom nás čacal už iba Filip a privolané deti, jeden starší pán a na koniec Kamila. Samotné fotenie už išlo rýchlo. Vedeli sme čo a ako. Kto kde kam má ísť. Ale napriek tomu sme končili za tmy. Takže balenie techniky bola veľká zábava. Baby nám svietili telefónmi aby sme mohli pobaliť techniku. Z nejakého dôvodu mi to pripomenulo fotenie s Peťom Csonkom, kde sme tiež balili všetko za úplnej tmy. (Poznámka produkcie: treba kúpiť čelovku).

Vo výsledku sme nafotili okolo 300 záberov, z ktorých som vyše 40 upravoval. Asistenti mi nafotitli asi 400 backstagov a natočili asi 100GB videa.

 

 

BTS

Na záver. Užite si behing the scene video a fotky.