Denisa Lipovska – prepojenie mamy a fitnesky

posted in: Fotografické projekty | 0

Pred pár mesiacmi za mnou došla Denisa, že má nápad na fotenie. Káva dala slovo, predstavila mi svoj nápad a trošku sme sa ho snažili rozvinúť. Prirodzene to malo blízko športu, na ktorý sa špecializujem, a ešte sme sa to snažili prepojiť s aspektami z úplne opačného sveta. Takže pre mňa veľmi zaujímavý projekt, na ktorom som sa mohl vyblbnúť.

 

 

Fotenie projektu

Príprava projektu bola ako vždy podobná. Už na stretnutí sme pozreli zopar fotografií na internete aby sme vedeli, čoho sa chceme obaja držať a približne si ujednotiť predstavu. Po pár fotografiach sme sa zhodli na približnom štýle a veľmi nám vhod padlo, že Deniska má vlastný priestor, ktorý nám extrémne vyhovoval. Rýchla obhliadka priestoru, stanovenie dátumu fotenie a mohli sme sa ísť každý pripravovať. Denisa mala na starosti vybaviť miestnosť, pripraviť rekvizity a veci okolo toho. Ja som si pozhánal ľudí a techniku na fotenie. Pripravil cca harmonogram, čo by sme chceli porobiť. Samotná príprava teda vôbec nebola zložitá. Zopár komunikácii na FB, preposlaných zopár fotografií a finálne utvrdenie dátumu a všetkých podrobností.Výsledná selekcia na úpravu
Musím sa priznať, že večer pred samotným fotením mi nebolo všetko jedno. Kvôli iným foteniam a aj súkromným záležitostiam mi hlava behala trošku mimo sem tam a tak som zabudol obvolať asistenotov. Spomenul som si na to až deň pred fotením. Za to sa trošku hanbím. Našťastie väčšina z nich mohla a našli sa aj ďalší, ktorí radi pomohli. Večer pred fotením ešte trojnásobný chech celej techniky, keďže zas som mal veľa techniky z Fomei požičanej.
Ráno som samozrejme zaspal. Nenávidim stávať takto skoro ráno. Ale tak našťastie som nebol jediný. Vyložili sme techniku u Denisy a presunuli sa na kávu a čakali, kým dostanem info, že sa presúva od kaderníčky.

 

Samotné fotenie už bola celkom zábava. Síce sme sa museli hodne prispôsobovať malej modelke, ktorá nie vždý robila presne čo sme chceli. Ale za to nás pár krát extrémne prekvapila správaním. Ale o tom už viacej v BTS videu od Martina.

 

Výber fotografií som nechal na Denisu, nech si vybere tie ktoré sa najviac páčia jej. Takže z 900 fotografií to nejak zosekala na 23 fotografií. Asi nejakým zázrakom.

Bohužial kvôli pracovným povinnostiam som sa k úprave výledných fotografií dostal až počas dovolenky v horach. A tak som cez deň behal na skialpoch a večer som mohol s čistou hlavou retušovať a upravovať fotografie pre Denisu. Snáď mi niekedy odpustí, že mi to s tými fotografiami tak dlho trvalo.

 

Fotografický tím:

Fotograf: Peter Brichta
Asistencia: Andrea Habšudová, Patrik Drotár, Martin Ďorda, Imrich Pluhár
BTS Fotografie: Aďa Habšudová
BTS Video: Martin Miko
Technické zabezpečenie: Fomei a Canon